FAQ

  • Jak mam się ubrać?

Zalecamy obuwie sportowe, najlepiej opinające kostkę, ciepłą bluzę oraz coś na szyję. Latem polecamy okulary przeciwsłoneczne. Ze względu na loty na dość dużych wysokościach, warto również zabrać rękawiczki.


  • Czym się różni lot widokowy od termicznego?

Lot termiczny, jak nazwa wskazuje, wykonujemy gdy pogoda pozwala wykorzystać termikę. Ciepłe powietrze nagrzane nad gruntem, unosi się do góry, tworząc prądy wznoszące – kominy. Dzięki kominom możliwe jest wykręcenie się na wysokości powyżej 1000m. Lot termiczny jest dłuższy.

Lot widokowy, nie wymaga tak idealnych warunków jak lot termiczny. Po wyholowaniu, pilot z pasażerem lecą na niższej (w porównaniu do lotów termicznych) wysokości.


  • Kiedy latamy?

Kiedy pozwalają na to warunki 😉 Sezon trwa cały rok, ale najprzyjemniej lata się, gdy jest ciepło, czyli między majem, a wrześniem. Pomimo latania w kosmos nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody na więcej niż dwa dni do przodu 🙁 . Z tego powodu, terminy lotów ogłaszamy z maksymalnie dwudniowym wyprzedzeniem. Terminy są ogłaszane tu.


  • Jak dokonać rezerwacji lotu?

Rezerwacji lotu w ogłoszonym terminie dokonuje się smsem na numer +48 693 905 046, podając numer rezerwacji z biletu, wagę pasażera i preferowaną godzinę. Po dopasowaniu kolejki, odpowiemy potwierdzając miejsce i czas lotu.


  • Gdzie latamy?

Tam, gdzie jest co oglądać 🙂 . Do holu potrzebujemy przynajmniej kilometra drogi bez przeszkód w postaci przewodów i wysokich drzew.
Zależnie od kierunku wiatru, latamy w Dzikich, lub Surażu. Podczas holi w Dzikich doskonale widać dolinę i starorzecza Narwi, Białystok i okoliczne miejscowości. W Surażu można podziwiać inny odcinek silnie meandrującej Narwi.


  • Jak wygląda start?

Do startu potrzebujemy: wyciągarki, paralotni oraz pilota ? Startami kieruje osoba zwana kierownikiem startu. Przed startem, poprosimy o wypełnienie i podpisanie oświadczenia.
Startujemy pod wiatr. Pilot i pasażer są wpięci w swoje uprzęże, podpięci do paralotni i wyciągarki. Kierowca samochodu steruje siłą naciągu liny, holując tandem na odpowiednią wysokość.


  • Czy można przedłużyć ważność vouchera?

Tak. Zawsze jest możliwość wykorzystania vouchera do końca miesiąca ważności. Jeżeli to nie wystarcza, przedłużamy vouchery na kolejny sezon, za dodatkową opłatą.