Kursy paralotniowe 2021 – wiosenny, letni i jesienny

To pełne szkolenie paralotniowe, praktyczne i teoretyczne. Uczysz się na sprzęcie szkoły, w niewielkich grupach/indywidualne. Podczas trwania kursu jesteś objęty ubezpieczeniem OC i NNW. Kurs praktyczny odbywa się w okolicach Białegostoku, przy użyciu wyciągarki która umożliwia wyholowanie pilota ucznia na wysokość kilkuset metrów. Termin szkolenia jest uzależniony od pogody i może być dopasowany do potrzeb uczestnika.

Etap I obejmuje szkolenie praktyczna i teoretyczne na ziemi, oraz minimum 20 lotów

Etap II to szkolenie praktyczne na ziemi, minimum 10 lotów wysokich (ponad 200m), oraz szkolenie teoretyczne z zagadnień takich jak meteorologia, prawo lotnicze i procedury operacyjne, nawigacja, osiągi i planowanie lotu.

Kurs kończymy egzaminem wewnętrznym po którym otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu szkolenia do uprawnienia do pilotowania paralotni (PP). Jest ono niezbędne do podejścia do egzaminu który zgodnie z prawem musi odbyć się u instruktora innego niż szkolący. Dostaniesz szczegółowe instrukcje jak i gdzie do niego podejść.

TL;DR: Pełne szkolenie praktyczne i teoretyczne, na sprzęcie szkoły, uprawniające do podejścia do egzaminu po którym będziesz mógł latać samodzielnie.

Wyślij FORMULARZ aby otrzymać pełne informacje na temat przebiegu kursu i sposobu rezerwacji miejsca.