Podlaski Puchar Paralotniowy 2020

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Podlaski Puchar Paralotniowy 2020

20 marca 2020 - 22 września 2020

PLN100

Podlaski Puchar Paralotniowy 2020

W tym roku już czwarty raz (pierwszy był w 2016 roku) będziemy rywalizować w Podlaskim Pucharze Paralotniowym. W zeszłym roku w trakcie trwania pucharu zgłoszono 33 przeloty. Najdłuższy lot na skrzydle klasy enA (szkolne) to 49km, na skrzydle enB (rekreacyjne) 106km. Przelotów ponad 100km były trzy, a łącznie przelecianych kilometrów ponad 1440. Punkty w zawodach otrzymuje się za przelot lotem swobodnym (bez silnika!) jak największej odległości. Liczą się loty z miejscem startu w województwie podlaskim. Dozwolone metody startu to hol za wyciągarką paralotniową lub o własnych siłach z pagórków itp. wzniesień terenu. W tym roku liczymy dużo na więcej kilometrów i godzin w powietrzu, a celem zawodów jest propagowanie latania przelotowego na Podlasiu, doskonalenie umiejętności pilotów i oczywiście o dobra zabawa w doborowym towarzystwie.

[koniec akapitu dla mediów ;)]

Informacje podstawowe

Daty: zaczynamy z pierwszym dniem wiosny (20 marca), kończymy ostatniego dnia lata czyli 22 września.
Miejsce: start z dowolnego miejsca w województwie podlaskim. Za holem lub o własnych siłach jeżeli dacie radę z lokalnych kretowisk. Maksymalna wysokość wyczepienia 1000m AGL. Lądowanie dowolne, byle zgodnie z prawem.

Klasyfikacje

Fun (relaks, rekreacja i luźna gumka): skrzydła do enB, piloci nie mający w dorobku przelotu powyżej 100km, lot musi być za minimum 15pkt (przelot typu dzida w plener 15km lub trójkąt dowolny 12,5km lub trójkąt FAI 10,71km lub zamknięty trójkąt FAI 9,375km, patrz punkt punktacja) , nie ma ograniczeń w ilości lotów, puchary dla 3 pierwszych w klasyfikacji.
Serial (że niby na serio, sznurówki ciasno zawiązane i dusimy knedliczka): skrzydła do enD, w dorobku minimum jeden przelot na odległość powyżej 100km. Zasady jak w Fun ale liczą się tylko 4 najlepsze loty spośród zgłoszonych. Puchary dla 3 pierwszych napinkowiczów.
Tandem (takie duże, dwu-osobowe, pasażer nie może być zwierzakiem i musi wyrazić zgodę na lot): lot za minimum 15pkt jak w klasie FUN. W przypadku gdy pasażer rozmawiał z lwem, liczy się przelot za minimum 30pkt. Nie ma ograniczeń w ilości lotów. Puchary dla 3 największych sadystów + nagroda specjalna dla najwytrwalszego pasażera (według uznania komisji – najdłuższy przelot, najwięcej przelotów, najdłuższa rozmowa).

Punktacja

Punkty przyznawane są za każdy kilometr, w zależności od rodzaju przelotu.
Otwarty: 1km = 1pkt
Po trójkącie: 1km = 1.2pkt
Po trójkącie FAI: 1km = 1.4pkt (najkrótszy bok musi mieć długość co najmniej 28% całkowitej długości przelotu)
Zamknięty po trójkącie: 1km = 1.4pkt (nie spełniający wymagań trójkąta FAI, z dystansem domknięcia < 5%)
Przelot po trójkącie zamkniętym FAI: 1km = 1.6pkt (trójkąt FAI z domknięciem < 5%)

Bierzemy metodę dającą największą ilość punktów. Brzmi skomplikowanie? Wystarczy wrzucić lot na https://www.xcontest.org, platforma sama wyliczy optymalną punktację lotu. Opornym będę tłumaczył przy szklaneczce soku jabłkowego.

Rejestracja lotu plikiem tracklogu w formacie IGC z poprawnym G-rekordem. Czyli wszystkie tracki z lk8000, xctrack, xcsoar, wariometrów z GPS itp.

Lot musi być zgłoszony najpóźniej w ciągu 7 dni od dnia wykonania przez odpowiedni FORMULARZ. We wrześniu czas na zgłoszenie skracamy do 48 godzin.

Informacje dodatkowe

Na życzenie pilota po zaaprobowaniu przez komisję sędziowską pilot może zostać przeniesiony z klasy Fun do Serial. Na życzenie komisji sędziowskiej, bez aprobaty pilota, może zostać przeniesiony do klasy Serial z Fun.

Wpisowe 100zł (przeznaczane w całości na puchary, koszulki i nagrody), płatne to końca marca, zgłoszenia przez FORMULARZ

[update]W związku z pożarami, pandemią itp przejściowymi trudnościami, zgłoszenia i wpłaty będą przyjmowana do końca trwania imprezy.

Wszyscy uczestnicy otrzymają uścisk dłoni sędziego głównego i pamiątkowe koszulki. Zwycięzcy w klasach puchary. Nagrody rzeczowe zostaną na zakończenie rozlosowane wśród wszystkich uczestników, którzy zgłosili zaliczony do klasyfikacji lot.

Aktualna tabela z wynikami jest TUTAJ

Szczegóły

Start:
20 marca 2020
Koniec:
22 września 2020
Koszt:
PLN100
Wydarzenie kategorie:
,
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

kszyh
Telefon:
+48603982093

Miejsce

Podlaskie
podlaskie Polska + Google Map