Zatrudnimy

Zatrudnimy

Operatora wyciągarki paralotniowej. Praca polega na prowadzeniu samochodu z zamontowanym urządzeniem (wyciągarką) służącym do bezpiecznego wyholowania paralotni na odpowiednią (500-800m) wysokość. Obsługa wyciągarki polega na odpowiednim wciskaniu guzików na pilocie, słuchaniu komend Kierownika Startu i jednoczesnym prowadzeniu samochodu. Jak wygląda to na żywo dość dobrze oddaje film producenta urządzenia – ParaWinch 😉

Nie wymagamy wcześniejszego doświadczenia, kurs i przeszkolenie w ramach zatrudnienia. W związku z koniecznością prowadzenia auta niezbędne jest prawo jazdy kat.B

Dojazd z Białegostoku do miejsca w którym danego dnia holujemy razem z ekipą. Wyciągarka zamontowana jest na naszym aucie, nie ma potrzeby używania własnego.

Holujemy tylko przy dobrej, bez deszczowej pogodzie, niezbyt silnym i porywistym wietrze w godzinach 9-18 w zależności od ilości chętnych pilotów. Jest więc to praca dodatkowa, dla osób dyspozycyjnych. Chętnie podejmujemy współpracę z osobami w każdym wieku, od studentów po emerytów. Oprócz prawa jazdy wymagamy tylko odpowiedzialności i pozytywnego nastawienia. Latanie traktujemy jako pasję i przygodę ?

Przeszkolenie zazwyczaj trwa około 3 dni. Pierwszego dnia zobaczysz na żywo na czym polega praca, wytłumaczymy jak bezpiecznie holować i jak wygląda obsługa. Kolejne dwa dni to praktyka pod nadzorem wyciągarkowego z uprawnieniami. Na koniec otrzymasz certyfikat operatora wyciągarki i będziesz mógł samodzielnie holować.

Za pierwszym razem warto przyjechać samodzielnie aby upewnić się czy na pewno taki rodzaj pracy Ci odpowiada. Dzień lotny trwa zazwyczaj około 6 godzin + dojazd i jeżeli zabierzesz się z nami nie będziemy w stanie przez ten okres czasu Cię odwieźć do Białegostoku. Ale jeżeli masz czas to zapraszamy, starty są widowiskowe a piloci przyjaźni ?

Zapraszamy do kontaktu emailem: wyciagarkowy@wingsup.pl
lub telefonicznie: 693 905 046